VAŠE OTÁZKY

To, co za vodu platíme musí končit v zadržení vody v krajině, čistotě vody, obnově vodárenské infrastruktury a ne v jachtách potentátů.

„Běžná populace nemá ponětí o tom, co se děje a nemá ani ponětí, že nemá ponětí.“ Noam Chomský

Kde přes soudy ukončuji tunely a proč?

od roku 2002

Zlín

Lživě slibovali 30 let jen inflační růst cen vody

Stamilióny od lidí končí v cizině místo v čisté vodě

905 mil. Kč

Protiprávní jednání připravilo Zlín o dotace z EU

600 - 1.000 mil. Kč

od roku 2004

Kladno-Mělník

Lživě slibovali 30 let jen inflační růst cen vody

Stamilióny od lidí končí v cizině místo v čisté vodě

840 mil. Kč

Protiprávní jednání připravilo Kladno-Mělník o dotace z EU

400 - 600 mil. Kč

„Přijetím napadených usnesení vrcholilo cílené jednání řady osob započaté někdy v roce 2001. …Obecně se dá uzavřít, že každý vztah měl svůj smysl, každý vztah byl předem načasován, stejně jako jednání každé právnické nebo fyzické osoby. Žádný vztah, žádné jednání nelze označit za nahodilé. …Rozhodnutí valné hromady, jako výsledek tohoto pokoutného procesu, soud považuje za mimořádně nemravné“ – soudce Weinštuk kauza tunelu Vak Zlín.Více ZDE

20 nejčastějších otázek

 • Ubránit sebe a svou rodinu před nájezdníky, kteří nás chtějí obrat o peníze i o svobodu.
 • Nevidím důvod se nechat okrádat.
 • Nežít v Koncernistánu.
 • Voda je život a můj život a život mých dětí do rukou koncernů ani překupníků rozhodně nepatří.
 • Neustupovat zlu a zlo zahnat.  My jsme tady doma.
 • Přesvědčit lidi, že má smysl a že se jde bránit. Kdo se nebrání, ten umožňuje zlu růst.
 • Ctím slova – řád, čest, vlast, rodina, příroda, spravedlnost a myslím, že toto je třeba do společnosti vrátit. Jediná možnost jak to udělat je se tak sám chovat.
 • Voda je dar a ne zboží ke kšeftování samo-vyvolených.
 • Více ZDE

Cíl je jasný: Ukončit systém, kdy z nás a státu darebáci v politice udělali dojné krávy.

Politici v rolích Trojských koňů, často hanebně a protiprávně otevřeli koncernům zevnitř vodáren dveře k ovládnutí peněžních toků z prodeje vody.  

Můj cíl je toto ukončit a prosadit vrácení priorit a zájmů lidí a přírody do správy vody v ČR a dovést k odpovědnosti  kolaborující Trojské koně v řadách politiků, protože jinak ti další budou páchat totéž našim dětem. Je neakceptovatelné, že v ČR je v pohodě, když politik porušuje zákony a kolaboruje. S tím rozhodně nesouhlasím. 

Stát musí nám, lidem garantovat právo na vodu v Ústavě ČR a systém napravit tak, že finance, které lidé za vodu zaplatí, skončí zpět ve vodárenském odvětví.

Dnes stát garantuje koncernům jak úhradu nákladů, tak právo inkasovat zisk! Stát (my z daní) platí investice a musíme zaplatit i náklady související s prodejme vody a zisky.

ČR funguje v řadě případů jako Koncernistán a dávají mi v tom za pravdu nejen ekonomové, ale i soudci. Více ZDE

To je „kapitalismus“ bez kapitálu. Prodej vody je kšeft samo-vyvolených bez rizika ztrát, krachu, bez konkurence. Koncerny jsou v pozici, kdy ovládají peněžní toky v pro stát a lidi strategickém monopolu.

Kudla, s tím ať jdou pánové „politici“ do záděle. Ať si toto nastavují u správy vlastního majetku, ale ne u majetku státu. Mají hájit zájmy lidí a státu, ne koncernů nebo mafie.

Peníze od lidí a státu (opět od lidí) musí končit zpět ve vodárenství. To znamená v řešení sucha, obnově infrastruktury a v čisté vodě bez plastů, jedů a léků a ne v cizině na účtech koncernů nebo překupníků, kteří si za ně koupí další jachtu a pak lidem opět zdraží vodu, protože prý schází peníze na investice. Více ZDE

Přes soudy, které vyhrávám (4x ústavní, 2x Nejvyšší), přes osvětu, rostoucí tlak veřejného mínění a pomoc a poradenství slušným politikům.

Prosazuji dodržování zákonů ČR, odhaluji tunely, manipulace, lži a protiprávní jednání organizované skupiny. Prosazuji odpovědnost nájezdníků a s nimi kolaborujících politiků, jednajících na úkor lidí a státu.

Přes soudy a rozsudky, přes projekt PRAVDA O VODĚ a poslední dobou přes Nadační fond PRAVDA O VODĚ.

Informuji o tom, o čem jiní mlčí. Předkládám fakta, důkazy, rozsudky i ústavní nálezy a ukazuji, jak systém napravit.

Spojuji lidi, kteří chápou, že vodu potřebujeme všichni a je neakceptovatelné, aby byla zdroj dolování zisků samo-vyvolených. Společně požadujeme a prosazujme nápravu. Více ZDE

Protože jsem pochopil, že se realizuje neskutečná lumpárna, na kterou všichni doplácíme a nevidím jediný důvod se nechat okrádat.

Protože voda je život a můj život, ani život mých dětí do rukou cizinců a překupníků rozhodně nepatří.

Protože chci, aby mé děti žily ve svobodném státě a ne v Koncernistánu.

Protože ti, co mají hájit zájmy lidí, to nedělají, naopak, řada z nich kolaboruje.

Protože na mě útočí Hadi v oblecích, kterým vadí, že to, co dělám, vrací do prodeje vody zájmy lidí a ukončuje dolování zisků z vody v ČR. Více ZDE

To víte, že ano. To, co se děje, je pro lidi i ČR špatné a jedou v tom ti, co nás mají bránit.

Dosáhl jsem pravomocné rozsudky. Potvrzují protiprávní ovládnutí strategického monopolu, zrušení hospodářské soutěže, nadřazení zájmů firem nad zájmy lidí a stát, i zradu politiků a vodařů.

Toto mi hlava ani srdce nebere.

V ČR se za 20 let nenašla jediná strana ochotná vodu a lidi bránit,  protiprávní stav řešit nebo mi s tím pomoct. Policie nekoná a jde proti soudům, které trvají 20 let!

Voda zdražila o 1000%, lidé přichází o peníze, v odvětví schází peníze, stát přichází o miliardy z EU a politici protiprávní stav zavádí, kryjí a udržují v chodu. Před volbami mají bez prominutí – plnou hubu keců, ale kromě dvou měst, se nikdy na soudy neobrátili, naopak často jednají v zájmu koncernů.   

Svinstvu nelze ustupovat, je třeba se bránit.

Útoky gangsterů na mě a mou rodinu, jako zapálení auta, fyzický útok, křivé obvinění, sledování, vyhrožování smrtí, mediální útoky nebo žalobní útok bílých límečků placených Veolií na mě, novináře, advokáty, zastupitele, starosty i občany dokazují, že cizinci a pro ně pracující Češi, pro prachy udělají téměř vše. Více ZDE

To je další zásadní důvod, proč cizinci nemají u české vody co dělat a z vody nemá být kšeft soukromých firem.

Světlo na konci tunelu vidím. Náprava se podařila ve Francii a v Německu. V ČR mi dali za pravdu soudy a přes Nadační fond PRAVDA O VODĚ, který jsem založil, se se mnou začínají bránit i další lidé, kteří chápou, že se voda týká všech a pro život a stát je strategická.

Společně jsme schopni nápravu prosadit. Více ZDE

Věřím, že když rezignujeme na to, že chceme právní stát, tak ho mít nebudeme.

Vím, že nikdy nebude dokonalý, ale jde pomoct tomu – že tam nebudou soudci, kteří jsou neschopní nebo všehoschopní.

Proto jsem začal o tom, jak „fungují“ soudy veřejně informovat, natáčím a zveřejňuji z jednání soudů záznamy a proto NFPOV zpracovává stránky – pro lidi o průběhu desetiletí rozhodování paní soudkyně Klimšové v tunelu městských vodáren Vak Zlín (zde ji to pro neschopnost soud odebral) a následně v kauze Vak Prostějov, zde jí to vrchní soud nechal a už to trvá 15 let. Více ZDE

Kdo chce, hledá cestu, a kdo ne hledá důvod nebo nedělá nic.

Věřím, ukazuji cestu. Jdu tou cestou 20 let a 10-12 let jsem šel zcela sám. Pomalu se to mění. 4x jsem vyhrál u Ústavního soudu, vyhrál jsem nakonec i u Nejvyššího soudu, kde je soudce, který mi řekl, že je jedno, jak rozhodne, podstatné je, že rozhodne rychle…

Napravit lze vše, co člověk udělal, pokud se pro to rozhodne. Více ZDE

Já se rozhodl. Dělám proto co mi síly stačí a lidé, kteří chápou, o co jde, se přidávají a pomáhají mi a NFPOV

Chodím, ale nevolím strany, volím lidi – klíč popisuji lidem ZDE 

Znám slušné lidi v každé straně a znám v každé straně bez prominutí neskutečné zmrdy… a především vím, že 90 % z politiků netuší, co se kolem vody páchá – vidím to i v senátu, kde jednáme o petici. Zde jsou inteligentní lidé, ale i zde jsou schovaní koncernofilové.

Velmi slušná a pracovitá je např. paní Vítková (KDU)  nebo pan Goláň (senátoři 21), který jako první senátor veřejně řekl, že se mnou spolupracuje, vodu konzultuje a že mám pravdu v tom, co říkám a dělám. Po poslankyni p. Orgoníkové je to teprve druhý politiky z Parlamentu ČR, který se nebojí a navíc opravdu pomáhá.

Proto jsem lidem dal i návod, jak oddělit zrno od plev

Podobné lidi si tam můžeme navolit – toto máme v rukou a proto jsme s NFPOV spustili projekt, který by měl lidem pomoct vybrat správné lidi: CHCEME VĚDĚT.  Více ZDE

Proto je na mém blogu sekce KDO JE.

Jako chameleoni. Buď dál skrytě kolaborují, nebo dělají mrtvé brouky.

Dosadí do orgánů vytunelovaných vodáren figurky a ty mají za úkol zabránit co nejdéle tomu, aby vznikly pravomocné rozsudky a za 110.000 Kč/měsíčně udržet tok peněz z vody v rukou v koncernu.

Před volbami natisknou billboardy a letáky, jak vodu brání a že je jí třeba vrátit do rukou měst a na soc. sítích pláčou, že je nikdo nemá rád.

A pak se darebáci, ale nechají vyfotit na PR akci koncernu s ředitelem koncernu, který je odpovědný za protiprávní dění a stav v městské vodárně … Více ZDE

Zpracovat celorepublikový přehled je zatím pro nás a lidi kolem Nadačního fondu nadlidský úkol. Prostě na toto bohužel zatím nemáme kapacity, peníze ani čas, ale řešení pro lidi jsme zpracovali a máme. Tady je. Více ZDE

Udělali jsme návod a lidé si v regionech toto, dle námi vytvořeného postupu, vše o daných lidech a stranách zjistí.

Více ZDE

A zpracovali jsme přehled, jak strany jednají – CHCEME VĚDĚT

Uvedu jen ty 4 příklady, které již mám doloženy na webu, aby lidé  věděli, že má smysl se bránit a co to lidem přináší:

 • Náchod Více ZDE
 • Pardubice Více ZDE
 • Přerov  Více ZDE
 • Kroměříž Více ZDE
 
V těchto případech se vždy v regionu našla  skupina rozumných politiků, kteří s námi spolupracovali, riskovali  a dali do obrany vody a lidí svůj čas, práci a energii. My data, informace, rady a když bylo třeba tak právníky a soudy (př. Pardubice)
 
S p. Michalem Chromcem jsme Vak Přerov bránili od roku 2001 několikrát a je to chlap, který je i člen správní rady NFPOV.

Jeho názory jsou ZDE
 

Pro představu o tom, co je v ČR možné a co kolem vody lidé zažívají, uvedu tři případy útoků „bílých límečků:

 1.  Veolie 2005 – pokus mě zdiskreditovat před valnými hromadami vodáren, kde se zaváděl (Vak H. Králové) a hodnotil důsledek provozního tunelu (Vak Kladno) přes obvinění a s tím spojenou mediální kampaní. 

Skončil fiaskem za 19 dnů, kdy státní zástupce obvinění zrušil jako protiprávní a totéž následovalo asi za 6 měsíců.

 
 1. Veolie – žalobní útoky 2017 s cílem mě sát energeticky, časově a finančně a zabránit informování veřejnosti. Tzv. SLAPP Má reakce na to byla prostá, popsal jsem, co dělají a dal jsem o tom lidem vědět:

Pane P. Gitarde a pane Čápe a také lidé ve vedení Moravské vodárenské a lidé ve vedení Veolie, tzn. pánové Bernarde, Marčíku, Tejchmane, Faltýnku -ČSSD-ANO, Tesaříku – ČSSD, Kosatíku, Krmášku  ….), původně vedoucí zástupci měst a městských vodáren, kteří jste po vytunelování městských vodáren přešli do vedení Veolie a MORAVSKÉ VODÁRENSKÉ a tudíž i vy tento žalobní  útok na mne provádíte.

Přinutili jste mne nyní věnovat více než 30 dnů života vašemu žalobnímu útoku. Víme všichni, že to je útok a že tato doba není konečná. Ta přijde, až žalobu stáhnete anebo prohrajete, ale to může trvat roky.

Děláte vše proto, aby bránit se bylo pro mě drahé. Známe proces soudu a všichni víme, že nic z toho, co musím dělat, neuhradíte, např. když nakonec žalobu stáhnete a k jednáním u soudu nedojde.

Čekám, že:

 • Každý rok připravíte nějaké další rozsáhlé vyjádření a to pošlete na soud, abych na něj musel reagovat.
 • Opakovaně těsně před nařízením jednání soudu požádáte o odročení jednání, vždy trochu z jiného důvodu, ale se stejným cílem – cucnout ze mě čas a peníze.
 • Podle vývoje žalob, které jsem podal na obranu tunelovaných vodáren, takto budete klidně jednat roky.
 • Žádný soud neproběhne a vy nakonec žalobu stáhnete.

Dobře víte, že mi budete za roky práce a nervů povinni zaplatit jen cca 2,500 Kč za každé vyjádření právníka zaslané na soud.

Máte to vymyšlené chytře s podmínkou, že lidé o tom co děláte a co je cíl, neví. Má obrana je proto v rovině důkazů doložených soudu a v informování lidí.

Je důležité, aby lidé věděli a chápali, co děláte a co jste zač. Každý váš podobný krok je pro lidi důvod, proč u české vody být nemáte, nechceme-li žít v Koncernistánu.

Váš cíl je mne léta sát. Víte dobře, že když vyjádření k mé obraně bude dělat právník, tak ho nemám z čeho zaplatit a když ho udělám já, tak za to zaplatím – časem. Více ZDE

3) Darebáci, kteří kryjí tunel a zkoušeli zabránit vzniku rozsudků, na mě vystartovali s tím, že na mě podají trestní oznámení.

Vyzval jsem je, ať trestní oznámení okamžitě podá – na ty kdo něco páchají. 

 Advokát rozvázal s darebáky smlouvu a křivé trestní oznámení samozřejmě nepodali. Více ZDE

Inspirací byla pohádka Jak Trautenberk prodával vodu a ne Izrael, ale Izrael a voda tam potvrzuje, že léta říkám pravdu, např. kniha BUDIŽ VODA, vyšla v ČR v roce 2016, kdy mi ji žena koupila jako dárek.

U mě šlo daleko více o vlastní a selský rozum a prosté lidské s prominutím nasrání a pak rozhodnutí, že se nedám okrádat ani ohrožovat.

Žaloby na obranu městských vodáren jsem podal již v roce 2002 a o tom, že komunální Hadi na radnicích jednají protiprávně v zájmu koncernu, jsem informoval ministerstva také již v roce 2002 a hned na to přišlo to, že mi dobráci zapálili u domu auto a garáž.

 

Více ZDE

To je prosté. Je zde někdo, kdo k životu vodu nepotřebuje a někdo, kdo za ní neplatí?

Nemyslím jen doma, ale i v potravinách, ve výrobcích, ve službách, v nemocnici, domově důchodců nebo ve školkách, školách, kdekoliv při každém použití toalet?

Protože vše kolem vody nakonec vždy zaplatí lidé, a proto máme právo, aby vše kolem vody bylo spravováno jako služba lidem a ne kšeft Hadů a překupníků. Více ZDE

Myslím, že ne.  🙂

Nečekám, až bude nejhůř, naopak se snažím, aby nejhůř nebylo a my  nebo naše děti nemuseli tuto lumpárnu řešit. To do konceptu Blanických rytířů, jak je znám z Cimrmana, moc nesedí.

Mám v rodině předky, kteří se neohýbali a geny, jsou geny.

Děda důstojník ČR z 1. republiky, otec odešel 1969… v rodině máme právníky, část rodiny žije v Austrálii, část v Kanadě a část žila v Německu. Mám srovnání… Více ZDE

Moc, po Krylovsku – někdy ryju držkou v zemi, ale rozumní lidé si to asi umí představit. Moc, moc mi pomáhá rodina, má smečka psů, cvičení, přátelé a jistota, že dělám správnou věc. Má to smysl pro mě, pro lidi a pro další co přijdou po nás:  

Stojím proti molochu s mocí a penězi. Stojím jen s pravdou, znalostmi, odvahou, nasazením, rozhodnutím, vytrvalostí a jistotou, že mám pravdu a napravit to šlo ve Francii, tak to půjde napravit i u nás. Více ZDE

Obrana vody a lidí je kupa práce – datový portál, soc. sítě, data, zveřejnění, šíření, právníci, cesty, jednání, analýzy, informování politiků, dokumentování kauz, práce soudců, práce politiků …. Každý den. Hodiny nepočítám. Žena by vám mohla vyprávět. Bez ní a její pomoci by obrana vody nebyla tam kde je.

Podobně to platí o lidech kolem NFPOV a (ne)obyčejných lidech, kteří se přidávají a pomáhají, jak mohou – sdílením na FB, odběrem videí, drobně přispívají (drobně není správné slovo, když je nás hodně a vše se sčítá).

Pomáhají, protože chápou, že stát, politici ani korporace nám na obranu vody, nedají ani korunu.

Když jdete na soud, kde „soudkyně“ ve sporu, který se týká cca 100.000 lidí a trvá 17 let a mezi tím z peněženek lidí odteklo do ciziny –  900.000.000 Kč, začne tím, že řekne: 

Nejvyšší soudy mé předchozí rozhodnutí zrušily, tak jsme vlastně na začátku! ZDE

 … chce se vám střílet proto, aby „toto“ již nikdy o lidech a právu rozhodovalo.  Nakonec jdete dál, ale rozhodně vás vyčerpává, že tohoto člověka ještě uvidíte a víte, že to nikdy kvalitně nerozhodne, takže stejně skončíte až u vyšších soudů…

Je to dřina, ale proti tomu stojí ubráněné vodárny a regiony, kde je voda služba lidem a víte, že to za tu práci stálo a stojí. Přerov, Kroměříž, Pardubice, Náchod…. lidem ušetřené téměř 2 miliardy a navíc 2 miliardy získaných z dotací EU a investovaných do trubek a čisté vody … rozhodně má cenu sebe a lidi bránit.  Více ZDE

Moc mi pomáhá podpora a soudržnost lidí a to, že roste počet lidí, kteří se přidávají, věnují vodě pozornost, přemýšlí, informace šíří, ptají se atd.

Už jsem to vysvětloval p. Veselovskému na DVTV. To není až tak o odvaze, nic jiného mi nezbývalo. Veolia nebo její poskoci, případně různí darebáky placení gangsteři na mě útočí a já jen sebe a svou rodinu bráním. 

Podávám a vyhrávám jen žaloby na obranu městských vodáren, tzn. na protiprávní jednání politiků ve vedení městských vodáren, kteří lhali, podváděli, manipulovali a kolaborovali.

Problém je kolaborace politiků uvnitř, ne koncerny za hradbami. Dokud jim politici zevnitř vodáren neotevřou k ziskům z vody dveře, tak nevyinkasují ani korunu a pak nemají ani šanci na někoho podávat žaloby apod.. Více ZDE

Proč koncern toto dělá a financuje má logické vysvětlení:

 • V jeho vedení nebo orgánech sedí lidé, odpovědní za protiprávní dění kolem vodáren a ti se bojí
 • Když na mě útočí, tak se patrně připravuje levárna a potřebují, aby mě starostové brali jako nedůvěryhodného
 • Když vyhrávám žaloby, zveřejňuji rozsudky a lidé mi a vodě začínají rozumět, tak je třeba mi ubrat  čas, energii, peníze ve stylu SLAPP, tak mě 2-3 roky vysávají

Když mi policista předal sdělení obvinění, tak jsem věděl, že to skončí pro darebáky fiaskem, a skončilo – protiprávní obvinění za 19 dnů zrušil. Více ZDE.

Na útoky funguje aikido, resp. použít energii útočníka.

Útočí s tím, že má dobré jméno? Ok, doložím soudu a zveřejním, že dobré jméno nemá a to ne z důvodu, co říkám, ale z důvodu, co on dělá. Více ZDE

Vy, co víte, co dělám, dává-li vám to smysl, tak vás chci požádat, ať mi přestanete jen držet palce a fandit a pojďte to se mnou a s NFPOV napravit.

Ad 1) Pokud souzníte s tím, co dělám, podpořte prosím mě nebo NFPOV. Přispět 100-200 Kč/měsíčně může téměř každý a tato „drobná“ pomoc, není drobná – i moře se skládá z kapek.

Další pomoc nestojí nic a je potřebná:

 • Podepište petici VODA JE ŽIVOT – 10 principů, které chrání zájmy lidí
 • Staňte se na FB:

a) Můj fanoušek a fanoušek nadace a poté sdílejte informace o vodě, které vás zaujmou. Již to dělá na FB 42.500 lidí.

b) Začněte odebírat a sdílet videa o vodě.

c) Ptejte se na soc. sítích politiků: Kdo má mít v rukou vodu? Koncerny nebo města?

d) Pomozte tím, co umíte nebo co dělá vaše firma (reklama, tisk, překlady, kontakty …).

e) Podpořte nás nákupem přes e-shop, kde kupujete zboží. Nezaplatíte ani korunu navíc.

f) Vyberte pro vás nejdůležitější informaci z pravdaovode.cz a staňte se jejím šiřitelem přes reklamní kampaň na FB, kterou spolu domluvíme…

Podrobně vše ZDE

Ad 2) Vy, co mě neznáte, se prosím podívejte, co dělám, co je cíl, jak k němu jdu, jaké má výsledky, co se daří a co ne – na webu www.pravdaovode.cz, ověřte si je a pak se rozhodněte, zda se přidáte.  

Když se rozhodnete jít to se mnou napravit, pak platí 🙂 1) Více ZDE

Odpovím kouskem z knihy, kterou píšeme s novinářkou J. Lorencovou – Špinavá voda.

Každý, kdo se seznámí s důkazy a fakty na datovém portálu pravdaovode a s rozsudky zde odpověď najde:

— Sedím v restauraci, objednávám hovězí líčka a na seznamu prohlížím komentáře o sportu, když zaslechnu útržek rozhovoru u vedlejšího stolu. Co slyším je hustý, jako když kapr vpluje do medu.

U stolu sedí primátor města a současně šéf městské vodárny. Vím to náhodou, díky tomu, že jsem ho včera večer viděl ve zprávách ČT, jak říká: „Vodárna potřebuje investovat, proto jsme museli zdražit, ale již máme řešení, cena vody příště poroste už jen o inflaci“

Jsme téměř 200 km od města, kterému šéfuje. Sedí s dvěma týpky v oblecích. Jeden je Čech, který tlumeným hlasem překládá. Je štěstí, že vše říká 2x, protože ne vše slyším a děkuji sestře, která žije v Kanadě, že rozumím nejen anglicky. Druhý pán je dobře oblečený cizinec s hodinkami za cca 500 tis. Kč.

Sem tam se někdo z nich rozhlídne. Aby byli v klidu, dám si do jednoho ucha sluchátko a jako ten pejsek na zadním okně Škodovky pohupuji do údajného rytmu hlavou a hledím do notebooku.

Pochopím téměř hned, že pánové domlouvají, jak mezi lidi a město nainstalují koncernový penězovod.

Na místo městské vodárny ovládne peníze z vody koncern a trubky nechá městům. Města jako vlastník budou muset dál investovat, zatím co koncern bude inkasovat zisk.

Probírají a rozdělují, kdo má jaké úkoly. Co udělá koncern, co primátor a jeho gang a co poskoci.

Opakovaně se vrací k otázce, co je třeba všude říkat, aby se to dostalo do hlav starostů a především těm blbům z novin, kteří toto budou šířit sami a zadarmo. Prostě vše bude vynikající a koncern za nás vše vyřeší. Tato věta zazní 5x.

 • „Koncern zajistí růst ceny vody o inflaci, dotace z EU a co bude chybět, dofinancuje místo obcí…“,

Primátor se ptá, co hrozí, až praskne, že to tak úplně s tou cenou vody o inflaci nebude. Je ujištěn, že po podpisu smluv to nikdo řešit nebude. Ví to z regionů na Moravě, kde to již realizovali. Starostové pro to přece sami hlasovali a v každém městě či obci sedí ve vedení vodárny a velkých měst někdo z „gangu“, kdo „vysvětlí“, že jít do žalob, na to město nemá ani právníky ani peníze.

Pochopil jsem, že „gang“ je přenesený název strany, za kterou primát(or) na veřejnosti vystupuje.

„Co, když se najde aktivní šťoural?“, ptá se primát(or).

„Pokud do toho bude někdo šťourat, tak ho zesměšněte, ať se ostatní stydí a bojí se dál ptát“, odpovídá překladatel.

V pravou chvíli položte otázky:

 • Vy toto jste schopen zajistit?
 • Vy nebo váš tatínek jste komunisti, že?

Primát(or) dostává za úkol vytipovat lidi, kteří budou v orgánech vytunelované městské vodárny dohlížet na to, ať nikdo nevidí pod pokličku.

A naopak ujistí pány, že stávající ředitel vodárny problém dělat nebude, dostane-li na pozemek a dům a po převodu přejde do vedení koncernu.

Co dostane primát(or) nejspíš domluvili dříve, protože padne jen obecné ujištění, že „koláček pro vás je již v ráji připraven“.

Primátor se zmíní, že manžel jeho dcery potřebuje lepší místo, protože dcera čeká třetí dítě.

Překladatel to ani nepřekládá a rovnu řekne, že to není problém, protože bude třeba mít naše lidi v dozorčích radách a oba se na sebe usmějí.

Primátor pak dostane jedno zásadní ujištění.

Nahoře nebudou dělat problémy. Lidi ve vládě jsou na naší straně… a ministerstva i policie budou koukat jinam, anebo na to hodí deku.

Černou práci odvedou firmičky bez zaměstnanců a důvěryhodnost pro zastupitele dodá jméno velké banky…

Hoši se loučí. Cizinec ještě předá primátorovi lístky na grandslamový turnaj a s úsměvem a lámanou češtinou dodá, že věří, že tato malá pozornost udělá panu primátorovi radost, protože ví, že má slabost pro tenis.

„Vezměte i paní a dceru, letadlem jsou tam ani ne za 2 hodiny a určitě ocení, že se jim věnujete, když jste tak vytíženej.“  Více ZDE

Primátor odchází a dvojka sedí ještě asi 10 min. Pak rovněž odchází …  

Sedím v šoku jako opařený. Má firma totiž asi 4 měsíce dělá právně-organizační poradenství pro městskou vodárnu, která vyhlásila veřejnou obchodní soutěž na výběr strategického investora.

Výběrová komise složená z politiků a ředitele vodárny vyhlásila před týdnem vítěze slovy:

 • Vodárna potřebuje investovat, proto jsme museli zdražit, ale již máme řešení, kdy cena vody příště tolik neporoste. Koncern zajistí růst ceny vody o inflaci, dotace z EU a co bude chybět, dofinancuje místo obcí…

 

Lidé se na to ptají, proto jsem to spočítal u 4 z 10 regionů, které jsem pomohl ubránit.

Celkový prospěch pro lidi a města v Pardubicích, Náchodě, Kroměříži, Přerově, Břeclavi je to téměř 4 miliardy.

Každé rodině v Pardubicích, Náchodě, Kroměříži a Přerově jsem pomohl ušetřit 10-15 tis. Kč, protože vodárny peníze od lidí reinvestují, nic nekončí v cizině, kde lidé žádnou vodu neodebírají. Celkem ke konci roku 2018 lidé ušetřili 1.879.000.000,- Kč a tato částka každý rok roste.

Soud, který jsem vyhrál v Pardubicích, přinesl do regionu stamiliónové dotace z EU a díky tomu tyto peníze nemusela investovat města z rozpočtů. Totéž platí např. pro Kroměříž, Přerov, Náchod, Břeclav… Jde o cca 2 miliardy korun, o které by města a vodárny přišly, kdyby se nám je nepodařilo ubránit v rukou měst.  

Detail je popsán v odpovědi na otázku č. 11 – Které regiony mají díky vám vodu ve svých rukou?